д/д      Аймаг, дүүрэг                Овог Нэр                                         Сургууль                                               Байр

1          Төв аймаг                      Шинэбаяр Ганболд                     Баянчандмань ЕБС              I байр, алтан медаль

2          Дорноговь                     Мягмаржав Дөлгөөн                   Замын-Үүд I сур                    II байр, мөнгөн медаль

3          Өвөрхангай                   Мөнхжаргал Баярмаа                Хархорин ЕБС                        II байр, мөнгөн медаль

4          Хөвсгөл                         Отгонжаргал Нармандах           Мөрөн Гурван-Эрдэнэ         III байр, хүрэл медаль

5          Сүхбаатар                     Амарсанаа Мөнхтөр                  1-р сургууль                            III байр, хүрэл медаль

6          Дорнод                          Мөнхбат Анужин                         8-р сургууль                            III байр, хүрэл медаль

 

 

XII ангийн ангилалд медальт байр эзэлсэн сурагчид

 

д/д        Аймаг, дүүрэг                            Овог Нэр                                Сургууль                                       Байр

1           Дархан-Уул                  Төмөрбаатар Хонгорзул                 ОИЦ                                       I байр, алтан медаль

2           Хэнтий                          Амгаланбаатар Цолмон                 Бор-Өндөр ЕБС                   II байр, мөнгөн медаль

3           Сүхбаатар                    Адъяажав Мөнх-Эрдэнэ                 124-р сургууль                     II байр, мөнгөн медаль

4           Архангай                      Тамирбаяр Төгөлдөр                       Хүмүүн 1                              III байр, хүрэл медаль

5           Говь-Алтай                   Шагдарсүрэн Мөнхбат                    ХЭЦ                                      III байр, хүрэл медаль

6           Завхан                          Баттөр Бадрах                                ЧЭЛС                                    III байр, хүрэл медаль

 

 

 

 

Бүтээлч багшийн ангилалд байр эзэлсэн багш нар:

                
№       Багшийн нэр                    Аймаг, Дүүрэг                          Байр

1.   С.Дээшинбаяр нар            Увс аймаг                          I байр, алтан медаль

2.   Б.Отгонцэцэг нар              Хөвсгөл аймаг                  II байр, мөнгөн медаль

3.   Н.Одончимэг нар              Өвөрхангай аймаг            III байр, хүрэл медаль

4.   П.Бямбацэрэн нар            Сүхбаатар дүүрэг             Тусгай байр

5.   Б.Бүрэнцэцэг нар              Сүхбаатар аймаг              Тусгай байр

6.   Л.Отгонтунгалаг нар        Хан-Уул дүүрэг                  Тусгай байр

 

Улсын Сэтгэх Чадварын XVI олимпиадын "Бүтээлч багш"-ийн шалгаруулалтыг олимпиадын зорилго болох "… оюун ухааныг дээдлэн, дэмжин хөгжүүлэх үзэл санааг түгээн дэлгэрүүлэх ... " болон өмнө давтагдаагүй шинэ санаа, хичээлд туршиж ашигласан байдлыг гол шалгуур болгон дүгнэв. 

2017-2018 оны хичээлийн жилийн УЛСЫН СЭТГЭХ ЧАДВАРЫН XVI олимпиадыг зохион явуулах ерөнхий журам

2017-2018 оны хичээлийн жилийн Улсын Cэтгэх чадварын XVI олимпиад зохион байгуулах хуваарь

Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг, 1-р хороо, Жамьян гүний гудамж 12, Гранд Оффис центр, 72 тоот.

11-324342,

976-88089515

976-90099515

Change File
Max File Size 15MB

Нэр *

Имэйл *

Сэдэв

Санал хүсэлт